Biżuteria marki SPIRALI tworzona jest z naturalnych materiałów i w tym celu szukamy najlepszych na świecie źródeł surowców naturalnych.

Róg i kość

Drewno

Muszla

PorcelankaPorcelanka

Jest to mała biała muszla w kształcie kleszczy kraba, często używana przez nas do wyrobu pasków i naszyjników. Ten rodzaj muszli można znaleźć na prawie każdej plaży na świecie. Mieszkańcy zachodnioafrykańskiego wybrzeża wierzą, że ma magiczne moce.
Oko ShivyOko Shivy

Oko Shivy ze swoim charakterystycznym, spiralnym wzorem występuje prawie na całym świecie, od Grecji po Australię. .Oko Shivy. to drobne wieczko chroniące turbana - tropikalnego ślimaka morskiego - przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Kiedy turban umiera śmiercią naturalną, wieczko odpada od muszli i staje się pożądanym skarbem, wyławianym z dna morskiego przez nurków.
Muszla słuchotki PauaMuszla słuchotki Paua

Paua jest wydobywana w morzu wokół nowej Zelandii. Jest no najbardziej kolorowa za wszystkich muszli słuchotek. W porównaniu z nią, inne słuchotki są bezbarwne. Paua zmienia kolor w zależności od kąta, pod którym się na nią patrzy, co czyni ją atrakcyjnym materiałem na biżuterię. Każda muszla ma inne barwy i wzory. Czarne wzory powstają z białka, które osadza się pomiędzy warstwami wapnia, z którego zbudowana jest muszla. Światło, które załamuje się w warstwach krystalicznych tworzy cudowne barwy. Ten sam efekt można zaobserwować w opalach.

Muszle Paua były tradycyjnie używane przez plemię Maori do uświetniania oczu ich rzeźb. Czerwonawe muszle były najbardziej cenione za odzwierciedlanie błyszczących, czerwonych oczu wojownika. Mięso Paua jest tradycujnym przysmakiem Maori, natomiast muszla stanowi poboczny produkt poławiania tych ślimaków.

Kupując biżuterię wykonaną z muszli paua przyczyniasz się do podniesienia ich wartości jako zasobu naturanego, co daje gwarancję, że ich populacja będzie odpowiednio zarządzana i chroniona.
Masa perłowaMasa perłowa

Masa perłowa to materiał z muszli skorupiaków takich jak małże i ostrygi. Błyszczący połysk masy perłowej przykuwał uwagę ludzi od zarania dziejów.

Biała masa perłowa pochodzi od perłopławów. Silnie odbija światło i jest jednym z najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji biżuterii.

W opalizującej masie perłowej dominują odcienie różu i zieleni.

Perła jest symbolem piękna i doskonałości nazywanej często "łzą aniołów". Jest symbolem wierności i skromności zapewnia długie życie. Chroni przed niepowodzeniami, zapewnia bezpieczeństwo, oddala troski i zmartwienia. Uzupełnia niedobór wapnia w organizmie. Perły oczyszczają uczucia, usuwają negatywne emocje, sprzyjają również fizycznemu oczyszczeniu poprzez łzy - z czym kojarzone są perły.

Metal

SrebroSrebro

Nasza srebrna biżuteria wykonana jest ze srebra próby 925 . Oznacza to, że zawiera przynajmniej 92,5% czystego srebra. Na pozostałe 7,5% składają się inne metale, dodawane aby nadać srebru twardość wystarczającą dla zachowania nadanego mu kształtu. Próba 925 jest branżowym standardem dla wytrzymałej srebrnej biżuterii.
Stal chirurgicznaStal chirurgiczna

Jest to ta sama stal, która jest wykorzystywana do wyrobu przyrządów chirurgicznych, a jej jakość jest nieporównywalnie lepsza od zwykłej stali nierdzewnej. Podobnie jak ona, stal chirurgiczna nie rdzewieje, jej wykończenie nie zmienia się, a ryzyko jej wchodzenia w reakcje ze skórą jest znikome.
BursztynBursztyn

Skamieniała żywica roslinna poławiana z regionów nadbałbtyckich. Przezroczysty lub półprzezroczysty, o pomarańczowo-słotym zabarwieniu, może zawierać fragmenty tkanki roślinnej lub zwierzęcej. Bursztyn jest bardzo mocny i wytrzymały.

Sprzyja dobremu samopoczuciu fizycznemu, aktywizuje moc samouzdrawiania. Ofiarowuje siłę i mądrość w zakresie spraw materialnych. Dawniej używano go do sporządzania kadzidełek, odpędzania złych duchów. Ma wszechstronne zastosowanie na różne dolegliwości: tarczycę bóle uszu, migdały, astmę zaburzenia jelitowo-żołądkowe, reumatyzm, zawroty głowy. Równoważy pracę wątroby i woreczka żółciowego, pomaga przy astmie i zapaleniach oskrzeli. Wzmacnia czakrę splotu słonecznego.
ObsydianObsydian

Obsydian jest naturalnie występującym szkłem uformowanym jako wylewna skała wulkaniczna. Powstaje kiedy lawa wyrzucana z wulkanu zastyga bez krystalizacji. Chociaż jest podobny do minerału , nie jest prawdziwym minerałem, gdyż jako szkło nie jest kryształem. Czysty obsydian jest zazwyczaj ciemny, chociaż kolory mogą się różnić w zależności od występowania w nim zanieczyszczeń. Żelazo i magnez zazwyczaj nadają obsydianowi kolor ciemnozielony, przez brązowy aż po czarny. Niezwykle rzadkie okazy są prawie bezbarwne.

Obsydian był doceniany już w epoce kamiennej, ponieważ podobnie jak krzemień, mógł być rozbijany na części, które były używane do wyrobu ostrzy i grotów strzał. Obsydian jak każde szkło i niektóre naturalnie występujące skały, łamiąc się, daje konchoidalny przekrój. Polerowano go również, aby stworzyć pierwsze lustra.

Stosowany jest też w kardiochirurgii, ponieważ dobrze wykończone ostrza obsydianowe są wielokrotnie ostrzejsze niż wysokiej jakości skalpele wykonane ze stali chirurgicznej.

Obsydian jest również stosowany do celów zdobniczych i jako klejnot. Posiada właściwość zmieniania swojego wyglądu w zależności od sposobu w jaki został cięty.

Kamienie

AgatAgat

Wzmacnia ciało i ducha. Jest to kamień zapewniający ochronę i równowagę, daje pewność siebie oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. Oddala troski i obawy, pomaga w odnalezieniu prawdy, pomaga w depresji. Uziemia osoby szczególnie wrażliwe. Uśmierza bóle głowy, żołądka, obniża gorączkę wzmacnia organy rozrodcze. Pomocny jest również przy leczeniu alkoholizmu i epilepsji. Uspokaja i wzmacnia serce. Przynosi ulgę w schorzeniach skóry i ukąszeniach owadów. Dla kobiet w ciąży - chroni rozwijające się życie.
AmetystAmetyst

Rozszerza świadomość, mądrość, wyostrza intuicje. Wspomaga w chorobach psychicznych, migrenach, niepokojach, stanach lękowych, histeriach, i wszelkich nałogach. Dobry na bezsenność. Równoważy półkule mózgowe, "zmiękcza" twardogłowe i trudne osoby, rozszerza tory myślowe, otwiera nowe możliwości. Uspokaja i wycisza wnętrze człowieka. Oddala emocje i niepokoje. Wzmacnia chorą, uszkodzoną trzustkę, szczególnie zalecany dla alkoholików. Należy go nosić na szyi, uszach, kłaść na środek czoła. Wzmacnia czakrę trzeciego oka i korony.
AwenturynAwenturyn

Wzmacnia serce i system nerwowy, przynosi spokój, tonizuje i łagodzi szmery oraz migotania serca. Nastawia pozytywnie do życia, przynosi ulgę spokój ducha, pomaga zagubionym, rozprasza frustrację i agresję, daje cierpliwość i poczucie wartości życia. Należy go nosić szczególnie w okolicy serca. Wzmacnia czakrę serca.
CytrynCytryn

Pomaga w nauce, egzaminach, daje uczucie pewności i wiary w siebie. Zalecany dla osób nadwrażliwych. Pomocny przy lękach, depresjach, niepokojach, rozdrażnieniu itp. Reguluje złą przemianę materii, pomaga przy infekcjach nerek i pęcherza, kłopotach z wypróżnianiem, oczyszcza przewód pokarmowy. Reguluje pracę trzustki, wskazany przy leczeniu cukrzycy. Wzmacnia czakrę splotu słonecznego.
FluorytFluoryt

Stosowany do medytacji, pomocny w rozwoju świadomości (intuicji), pomaga w wyborach, rozróżnianiu, co dla nas dobre a co nie. Usuwa zamęt umysłu, emocje, doprowadza do harmonii. Wyrównuje pracę mózgu, pomaga przy leczeniu schorzeń umysłowych. Wspomaga czakry trzeciego oka i korony.
GranatGranat

Kamień opiekuńczy, chroni przed nieszczęściami i różnym i niebezpieczeństwami. Wspomaga rozwój wyobraźni i wizualizacji. Korzystnie wpływa na strukturę krwi, pobudza krążenie krwi. Wskazany dla osób zniechęconych do życia, ospałych, leniwych, dodaje siły, wzmacnia energię. Pomocny w problemach popędu płciowego, przy chorobach narządów rodnych. Stosowany w schorzeniach skóry, depresjach i reumatyzmie. Wspomaga czakrę podstawy.
HeliotropHeliotrop

Unikat czyści wątrobę, śledzionę, nerki, odtruwa krew. Wzmacnia naczynia krwionośne, wpływa korzystnie na serce oraz szpik kostny, wzmacnia wzrok. Pomocny przy menstruacji. Pomaga przy agresji, gwałtowności, wycisza. Prowadzi do pokory, budzi współczucie, wzmacnia intelekt, chroni przed koszmarami nocnymi. Wzmacnia czakrę serca.
HematytHematyt

Bardzo dobry przy białaczce, anemii, pobudza budowę wewnętrznych komórek, odświeża krew. Pomocny po operacjach, przy rekonwalescencji, osłabieniach, awitaminozie, regeneruje organizm. Pomaga w skurczach mięśni, schorzeniach śledziony, ułatwia zasypianie. Chroni przed złym okiem. Wzmacnia czakrę podstawy.
JadeitJadeit

Zawiera trzy ważne mikroelementy: żelazo, magnez, wapń. Wspomaga przy cukrzycy, krążeniu krwi, wysokim ciśnieniu. Działa na nerki, pęcherz moczowy. Pomaga przy porodzie, oparzeniach, nerwobólach, grypie, półpaścu, opryszcz zaburzeniu trawieniu, kolce, żółtaczce. Chroni przed wypadkami, przedłuża życie, odświeża uczucia. Pomaga zasnąć, odpręża. Wzmacnia czakrę serca.
JaspisJaspis

Dobrze wpływa na całe ciało fizyczne, odkażą i wzmacnia krew. Pomocny w czasie ciąży - na nudności. Zalecany przy epilepsji. Działa na jajowody i macicę, na schorzenia pęcherza i nerek, wątrobę, śledzionę, pęcherz żółciowy. Wzmacnia siłę woli, daje pewność siebie, uwrażliwia. Chroni przed złymi energiami. Uczy bezinteresowności i skromności, współczucia, stałości i wytrwałości. Wzmacnia czakrę podstawy.
KarneolKarneol

Harmonizuje układ trawienny, pomaga przy zakażeniu krwi, żyłach, krążeniu w problemach narządów rozrodczych. Uwalnia od blokad energetycznych. Karneol w odcieniu żółtym działa na wątrobę, woreczek żółciowym. Łagodzi bóle reumatyczne. Wspiera przy nerwobólach i depresji. Sprzyja koncentracji. Wzmacnia siły witalne, daje pewność siebie. Budzi twórcze możliwości, zdolności. W kolorze czerwieni wzmacnia czakrę podstawy. W kolorze pomarańczowym wzmacnia czakrę krzyżową. W kolorze złotym, żółtym wzmacnia czakrę splotu słonecznego.
Kryształ górskiKryształ górski

Wszechstronny kamień, szczególnie na choroby głowy, świetnie pomaga przy migrenach, różnych bólach głowy, na oczy, tarczycę. Usuwa zatory i blokady, harmonizuje i oczyszcza aurę. Od wieków używany jako talizman ochraniający i wzmacniających. W umysł i duszę wnosi jasność, harmonię, czystość. "Ładuje " nasze akumulatory, wzmacnia. Bardzo ważny w trudnych czasach . pomaga w odnalezieniu, poznaniu siebie, prowadzi do świadomości uniwersalnej. "Budzi z głębokiego snu" - po co żyjemy, dokąd zmierzamy.
KoralKoral

Wpływa odżywczo na organizm, wyrównuje pracę serca. Wspomaga przy anemii, chorobach krążenia, dopływu krwi, niepłodności, problemach menstruacyjnych. Oczyszcza organizm, wspiera nerki i pęcherz moczowy. Chroni przed "złym okiem" (urokami). Korale oddają dużo swojej mocy, ogrzewają ciało. Koral wnosi harmonię, piękno, czystość. Nosząc koral lepiej poznajemy samych siebie.
Kwarc dymnyKwarc dymny

Pomocny przy chorobach nowotworowych, infekcjach, depresji, dołkach, myślach samobójczych. Bardzo ciemne kwarce wspomagają przy uzależnieniach szczególnie dla narkomanów, pomaga przejść trudny okres odwykowy.
TurkusTurkus

Opiekun ciała i duszy, chroni przed wpływami i szkodliwymi wibracjami. Od wieków stosowany jako talizman i kamień leczniczy. Chroni również przed biedą, ubóstwem i nienaturalną śmiercią. Wzmacnia to, co pozytywne, a osłabia negatywne energie. Wprowadza równowagę i harmonię w nasze życie. Wskazany do medytacji i w pracy nad rozwojem duchowym. Sprzyja pozytywnemu myśleniu, usuwa bariery w komunikacji (przy jąkaniu). Wspomaga leczenie gardła i chorób górnych dróg oddechowych. Hamuje stany zapalne przy reumatyzmie i w chorobach oczu. Wskazany na schorzenie serca.
Tygrysie okoTygrysie oko

Pomaga pokonać wszelkie infekcje, korzystnie działa w astmie, skurczach jelit. Za jego przyczyną zaspakajane są pragnienia ciepła i wygody.
OnyksOnyks

Znosi ból, opuchlizny i kolkę żołądkową. Poprawia słuch. Naturalnie zabarwiony czarny onyks wzmacnia kości, serce i oczy. Aktywizuje tworzenia się krwi. Onyks proponuje ochronę i stabilność przy wewnętrznych obciążeniach i negatywnych wpływach zewnętrznych. Wyrównuje ciało i ducha. Położony na splocie słonecznym wzmacnia trzustkę.

Znaki zodiaku

Kamienie mają w sobie magiczny czar i właściwości. A odpowiednio dobrane do znaku zodiakalnego podwyższają jeszcze swoje właściwości i moc.

Strona główna · Kontakt · Regulamin · Polityka prywatności · Sprzedaż hurtowa · Wyjątkowe opakowania · Wysyłka i płatności