Krótka historia piercingu

Wielowiekowa tradycja rozbudowanego piercingu - szczególnie przekłuwania płatków usznych i dolnej wargi jest ważnym sposobem modyfikacji ludzkiego ciała dla wielu plemion na całym świecie. Zwyczaj narodził się niezależnie w Ameryce Północnej, Amazonii, Azji, Afryce, Polinezji i Nowej Zelandii w ostatnich czasach wzbudza duże zainteresowanie na Zachodzie. Praktyka ta rozwinęła wiele stylów i technik na całym świecie. Biżuteria, sznurek lub patyk są wkładane w płatek uszny, stopniowo dodaje się kolejne, czasem z dodatkiem małego ciężarka tak, że płatek czasem staje się kilkakrotnie większy niż naturalnie. W niektórych kulturach to właśnie długi płatek uszny, a nie kolczyk, jest uważany za atrakcyjny. Wielokrotnie piercing i naciąganie części ciała stanowią część rytuałów związanych z wkraczaniem w dorosłość, czasem jest to związane ze statusem społecznym. W niektórych rejonach Afryki kobiety zaczynają naciągać swoją dolną wargę sześć miesięcy przed ślubem. Wielkość płytki w wardze wskazuje ilość sztuk bydła, jaką przyszły mąż będzie musiał zapłacić za posag wybranki.

Kolczyki tak zwane rozpychacze marki SPIRALI powinny być noszone w nakłuciach, które osiągnęły już odpowiedni rozmiar i są zagojone. Jeśli zamierzasz poszerzyć swoje dziurki w uszach zalecamy Ci udać się do dobrego, licencjonowanego specjalisty od piercingu po poradę i pomoc. Należy zwrócić uwagę na specjalne pomieszczenie i warunki sterylne tam panujące. Dobrze wykonany zabieg piercingu trwa chwilę ale wbrew pozorom jest to poważna ingerencja w nasze ciało. Po zabiegu ważne jest, aby codziennie dbać o higienę nakłuć. Przed założeniem kolczyków skórę należy starannie umyć mydłem i pozwolić jej naturalnie wyschnąć. Aby ułatwić włożenie kolczyka, nałóż na nakłucie i na kolczyk nieco oliwy, olejku jojoba lub z witaminą E. Zarówno nakłucie jak i biżuterię powinno się regularnie osuszać. W rzadkich przypadkach, twarde drewna takie jak palisander i drewno sandałowe mogą powodować reakcje alergiczne. W razie wystąpienia objawów uczulenia, należy natychmiast przestać nosić kolczyki. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane noszeniem naszej biżuterii. Materiał naturalny z którego wykonana jest biżuteria może czasami być wrażliwy na zmiany temperatury i wilgotności, szczególnie jeśli jest wykonany z dwóch lub więcej materiałów. Biżuteria taka nie powinna być noszona w kąpieli lub saunie. Biżuteria z materiału naturalnego może z biegiem czasu zmienić kolor ale to właśnie stanowi jest część magii, obcowania z naturalnymi materiałami.

Strona główna · Kontakt · Regulamin · Polityka prywatności · Sprzedaż hurtowa · Wyjątkowe opakowania · Wysyłka i płatności